ŠRÁKY (Šumperský RÁdcovský kurz)

Kurz pro skauty a skautky, kteří se chtějí stát dobrými rádci a rádkyněmi. Je to také parta lidí, která během dvou víkendů a týdenního tábora nejen získává vědomosti, ale také se navzájem motivuje a inspiruje k dalšímu putování na skautské cestě.

Instruktoři i frekventanti jsou převážně ze šumperského okresu, což umožňuje navázat nová přátelství z blízkého okolí. Z velké části kurz obsahuje zážitkové a herní programy, při kterých se nejen zasměješ, ale i zažiješ dobrodružství.

Termíny kurzu

1. víkend
19. – 21. dubna 2024

2. víkend
10. – 12. května 2024

Letní tábor
20. – 27. srpna 2024

Požadavky

V poslední den kurzu (27. srpna 2024) minimální věk 14 let a maximální věk 16 let.

Maximálně pět účastníků ze stejného oddílu.

Účast na všech částech kurzu.

Přijímat budeme celkem 32 účastníků, z toho 16 dívek a 16 chlapců.

Přihlašování

Prvních 16 přihlášených dívek a prvních 16 přihlášených chlapců.

Přihlašování je uzavřeno.

Instruktorský tým

Vůdce kurzu: Zuzana Havlíčková (ze střediska Šumperk)

Další členové týmu jsou: Anna Šťastná, Samuel Maixner, Lukáš Janků (všichni středisko Ruda nad Moravou), Markéta Murínová, Anežka Pospíšilová, Oliver Kožuškanič, Vít Polášek, Isabela Ramsey, Michal Uhrák (všichni středisko Šumperk), Štěpán Dvořák, Tobiáš Worm (oba středisko Jeseník), Julie Hvižďová (středisko Lesnice) a Robert Vranka (středisko Lanškroun).

sraky@skaut.cz

@sraky.kurz